Orlik Blachownia 1-2 Pogoń Blachownia

Niedzielne popołudnie, nie należało do najcieplejszych jednak na widowni Stadionu Miejskiego w Blachowni zgromadziło się ok. 300 kibiców piłki nożnej. Kilka minut po godzinie siedemnastej rozpoczęły się kolejne derby naszego miasta. W roli gospodarzy wystąpiła drużyna UKS Orlik Blachownia. Lepiej mecz rozpoczęła drużyna gości, czyli Pogoni Blachownia. Wiele stworzonych sytuacji, nie przynosiło efektu w postaci zdobycia bramki. Pierwsza bramka padła dopiero w 25. minucie po rzucie karnym, który pewnie wykorzystał Grzegorz Maciejewski. Pogoń dalej atakowała, a Orlik ograniczał się do obrony. W 35. minucie po zamieszaniu w polu karnym pomarańczowych, Pogoń podwyższyła prowadzenie na 2:0. Na listę strzelców, po raz drugi wpisał się Grzegorz Maciejewski. Drugą połowę nerwowo rozpoczął Orlik od kilku ostrych fauli, co zakończyło się w 52. minucie czerwoną kartką dla Krzysztofa Glina. Pogoń po kilku dalszych minutach przewagi, uśpiona poczynaniami rywali w pierwszej połowie meczu, oddawała pola Orlikowi. UKS nie mając nic do stracenia coraz śmielej atakował, zdobywając przewagę w środku boiska. Jednak brakowało strzałów zagrażających bramce gości - Pogoni. Niebiesko-biało-czerwoni ograniczali się do defensywy, wyprowadzając pojedyncze kontry, w który brakowało wykończenia. Na bramkę musieliśmy czekać do 87 minuty, w której Robert Drzewiecki zdobył gola kontaktowego. Do końca spotkania wynik meczu nie zmienił się. W derbach Blachowni, po przeciętnym spektaklu, lepszą okazała się drużyna Pogoni Blachownia inkasując 3 pkt. Mecz przypominał pierwsze derby rozegrane między tymi drużynami, wtedy to Pogoń grając w osłabieniu zdobyła bramkę, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Orlika.