Pogoń Blachownia 2-1 Grom Cykarzew

2 kwietnia, w sobotnie popołudnie Pogoń Blachownia podejmowała Grom Cykarzew walczący o utrzymanie w A klasie. Wynik meczu, mógł otworzyć Łukasz Leśniczek już w 4. minucie, jednak bramkarz gości wybronił silny strzał. Gra w pierwszej odsłonie spotkania toczyła się przez większość czasu na połowie Gromu. Niestety nasi piłkarze nie wykorzystywali dogodnych okazji do zdobycia bramki rywali. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 38 minuty i warto było czekać! Z linii pola karnego potężnie uderzył piłkę Jakub Czerw. Takiej „bomby” nie obroniłby żaden bramkarz! Był to gol zaliczany do kategorii „Stadiony Świata”. Pogoń objęła prowadzenie 1:0. Goście najgroźniejszą akcje przeprowadzili w końcówce pierwszej połowy, gdzie obrońca Pogoni chcą wyekspediować głową piłkę poza boisko i trafił w poprzeczkę swojej bramki.

Druga połowa, również zaczęła się bardzo efektownie. Już po 4 minutach od wznowienia gry piłka znalazła drogę do bramki rywali, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i dalej wynik pozostał niezmieniony. W 57. minucie o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał Adrian Sobczyk. Napastnik Pogoni znalazł się przy linii kończącej boisko, z tak ostrego kąta oddał techniczny strzał nad interweniującym obrońcą i bramkarzem z Cykarzewa. Kolejny piękny gol tego spotkania.

Po objęciu prowadzenia 2:0 przez naszą drużynę, goście odważniej atakowali bramkę miejscowych. Po jednym z kontrataków na 10 minut przed końcem meczu piłkarze Gromu zdobyli bramkę kontaktową. Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie, po pięknej akcji Mariusza Ziółkowskiego, który przeprowadził indywidualną akcję, wyprowadzając w pole obrońców Gromu i oddał silny strzał, po którym piłka trafiła w słupek. Mimo nerwowej końcówki i sytuacji z obydwu stron, wynik rywalizacji nie zmienił się. Pogoń wygrała 2:1 i dalej nie jest bez szans na walkę w grupie mistrzowskiej.

Po tym zwycięstwie Pogoń zapewniła sobie utrzymanie w lidze i na pewno nie wystąpi w grupie walczącej o utrzymanie. Drużyna z Blachowni na 5 kolejek przed końcem rozgrywek w grupie zasadniczej zajmuje 6. miejsce i straciła najmniej goli w lidze, jednak skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

Teraz przed drużyną Pogoni mecz wyjazdowy ze Zniczem Kłobuck. A następne spotkania, będą rozgrywane z drużynami z czuba tabeli: Orzeł Kiedrzyn, Płomień Czarny Las i Olimpia Truskolasy.

Skład KS Pogoń Blachownia:Łukasz Urbańczyk, Adam Brajlich(65’ Jakub Rech), Grzegorz Maciejewski, Adrian Jaciubek, Łukasz Drynda, Łukasz Leśniczek, Jakub Czerw, Przemysław Makowski(70’ Robert Pasieka), Jakub Kieś(70’ Mariusz Ziółkowski), Jakub Bastek, Adrian Sobczyk(90’ Michał Cegieła).